Çalışma Saatleri Pazartesi-Cuma 09:00-18:00
kvkk

KVK NE DEMEK?

Tanımlar ve Soru/Cevap
KVK Ne Demek?
KVK Ne Demek?

KVK NE DEMEK?

Kişisel Verilerin Korunmasının ne anlama geldiğini anlayabilmemiz için öncelikle kişisel veriyi tanımlamamız gerekmektedir. Bir gerçek kişiye ait yani bir insana ait ve o insanı belirli veya belirlenebilir kılan, kısacası kişiyi tanımlayan her türlü veri kanun kapsamında kişisel veri olarak kabul edilmiştir. Bu kapsamda Kişisel veri; kişiye ait isim-soy isim, telefon numarası, adres, din, siyasi görüş gibi bir gerçek kişiye ait her türlü veriyi içine alan son derece geniş bir kavramdır.

Kişisel Verilerin Korunması da işte bu kişisel verilerin toplanmasından saklanmasına ve imhasına kadar geçen tüm süreçte koruma altında tutulmasını, yetkisiz kişilerin bu verilere erişiminin engellenmesini ifade etmektedir.

TEDBİRLER

Kişisel verilerin korunması yöntemi; korunacak verinin niteliği, bu verinin hangi ortamda toplandığı, hangi ortamda tutulduğu gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilmekte olup temel amaç, kanuna uygun işlenmiş olan kişisel verilerin yetkisiz kişilerin erişimine karşı korunması ve bu kapsamda belirli güvenlik tedbirlerinin alınmasıdır.

medya

KVKK DANIŞMANLIĞI


DANIŞAN ÖZEL ALANI

Danışan Sistemi©

Giriş
E-Rapor Görüntüle DS MOBİL. Talep dstryall. Destek OS. Destek Teknik Destek Hukuki Destek Canlı Destek Toplantı Talebi
[ 2 ] Danışmanımız Aktif
Canlı Destek Aktif
+90 444 1 359